Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz!


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Bentley

Autor: | posamochod.pl
Bentley
Średnia ocena: 4.8 (98%) ⭐⭐⭐⭐⭐
Na podstawie: 1539 ocen

bentley

Bentley Motors Limited jest brytyjską marką produkującą luksusowe samochody, od roku 1998 stała się częścią grupy Volkswagen AG. Główną działalność producenta skupia się na projektowaniu, tworzeniu oraz sprzedaży luksusowych samochodów pod marką Bentley. Główna siedziba zlokalizowana jest w Crewe w Anglii. Bentley Motor Limited została założona w 1919 roku przez Waltera Owena Bentleya w miejscowości Cricklewood w okolicach Londynu, już w roku 1931 została zakupiona przez innego znanego brytyjskiego producenta samochodów luksusowych Rolls-Roycea.


Powojenna historia marki to z nielicznymi wyjątkami takimi jak Bentley R Continental, produkcja usportowionych wersji Rolls-Royców, tak było aż do lat dziewięćdziesiątych gdy oba przedsięwzięcia zostały kupione przez Volkswagena, ze względu jednak na niedopatrzenie formalne okazało się że prawa do marki Rolls-Royce posiada BMW, które na podstawie porozumienie z Volkswagenem w roku 2003 stało się formalnym i pełnoprawnym właścicielem Rolls-Roycea pozostawiając prawa do marki Bentley Volkswagenowi.


Samochody marki Bentley sprzedawane są na całym świecie przez autoryzowanych dealerów, warto wspomnieć że od listopada 2012 roku Chiny stały się największym rynkiem zbytu dla samochodów tej marki. Do Polski Bentley zawitał w roku 2007, siedziba polskiego oddziału mieści się w salonie VW w Warszawie, pierwszy niezależny punkt dealerski został otwarty w 2010 roku również w Warszawie.


Na terenie Polski znajdują się jeszcze dwa autoryzowane centra serwisowe jedno w Poznaniu drugie w Bielsku Białej. Większość samochodów składana jest w fabryce w Crewe w Wielkie Brytanii, niewielka liczba Continentala Flying Spurs montowana jest w Transparent Factory w Dreźnie w Niemczech. Natomiast nadwozia dla modelu Continental produkowane są w fabryce w Zwickau również w Niemczech. Warto przy tym dodać że samochody Bentley produkowana są w dużym stopniu ręcznie.


Samochody te posiadają również bardzo bogatą przeszłość sportową. Bentley jest tryumfatorem 24 godzinnego wyścigu w Le Mans w latach 1924, 1927, 1928, 1929, 1930 oraz 2003. Aktualnie w sprzedaży dostępne są takie modele jak Continental Flying Spur, Continental GT oraz Mulsane. Jednakże warto również wspomnieć o kilku produkowanych wcześniej i równie sławnych członkach rodziny Bentleya, należą do nich takie modele jak Bentley 4,5 Litre, Bentley Speed Six, Bentley R Type Continental, Bentley Turbo R oraz Bentley Arnage.

Czy na portalu posamochod.pl mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu bentley?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Bentley jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Bentley. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt