Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

DKW

dkw

DKW to niemiecka firma, która specjalizuje się w produkcji motocykli oraz samochodów osobowych. Początki tego przedsiębiorstwa sięgają roku 1905. W początkowym okresie swojej działalności firma produkowała pojazdy napędzane silnikami parowymi, jednak później wprowadziła do oferty auta posiadające silniki dwusuwowe. Posiadały one 2 cylindry oraz bardzo prostą konstrukcję. Były one idealne do napędzania motocykli, więc w latach 30-tych XX wieku firma DKW była największym światowym producentem jednośladowych pojazdów mechanicznych.


W 1928 roku firma DKW wprowadziła na rynek DKW F-15. Był to samochód osobowy z dwusuwowym silnikiem motocyklowym o dwóch cylindrach. Auto tego typu posiadało napęd na tylną oś. Kilka lat później w pojeździe tym zastosowano większy silnik. Pojazd posiadał napęd na przód oraz 3-biegową skrzynię manualną. Wprowadzono również zagiętą klamkę na tablicy przyrządów służącą do zmiany biegów. W późniejszym okresie działalności w mniejszych pojazdach wykorzystywano zblokowany zespół napędowy z dwucylindrowym silnikiem poprzecznym i napędem na przednią oś. Silniki z trzema i czterema cylindrami montowano wzdłuż osi pojazdu.


Pod koniec swojej działalności firma wprowadziła do produkcji modele z silnikami czterosuwowymi. Firma zakończyła swoją działalność w 1966 roku, a na swojej liście ma wiele ciekawych modeli samochodów oraz motocykli.


Do grona pojazdów produkowanych przez tą niemiecką firmę można zaliczyć model DKW 3=6. Było to auto osobowe klasy średniej wytwarzane w latach 1953 - 1959. Istniało kilka wersji nadwozia tego pojazdu (2-drzwiowe coupe, 2-drzwiowy kabriolet, 2-drzwiowy sedan, 3-drzwiowe kombi oraz 4-drzwiowy sedan). Pojazd posiadał silnik 0.9 litra oraz manualną skrzynię z 3 lub 4 biegami.


Kolejnym ciekawym modelem był DKW F8. Był to pojazd osobowy klasy średniej produkowany w latach 1939 - 1942 oraz w latach 1948 - 1955 jako 2-drzwiowy sedan lub 2-drzwiowy kabriolet. Posiadał on napęd na przednie koła, na które moc silnika była przenoszona przez 3-biegową przekładnię manualną. Model ten posiadał silniki 0.6 oraz 0.7 litra.


DKW F102 to model klasy średniej produkowany jako sedan z 2 lub 4 drzwiami. Posiadał on napęd na przednią oś oraz 4-biegową skrzynię manualną. Jego silnik o pojemności 1.2 litra generował moc na poziomie 70 koni mechanicznych. Model ten produkowano w latach 1964 - 1966.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu dkw?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam DKW jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie DKW. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt