Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Hummer

hummer

Hummer jest amerykańska marką samochodów, produkującą SUV-y oraz ciężarówki, marka pojawiła się po raz pierwszy na rynku w roku 1992 gdy firma AM General rozpoczęła sprzedaż cywilną modelu M998 Humvee, W roku 1998 koncern General Motors nabył prawa do marki i wypuścił na rynek trzy modele, oryginalny bazujący na wojskowym Humvee model Hummer H1, a także mniejsze modele Hummer H2, oraz Hummer H3 bazujące na cywilnej platformie GM.


W roku 2008 zaczęła być kwestionowana ekonomiczność utrzymywania marki, która została oceniona przez zarząd General Motors który postanowił przenieść firmę do Motors Liqudation Company wraz z częścią innych swoich aktywów związanych z bankructwem firmy z 2009 roku. Ofertę zakupu firmy przedstawił Chiński producent Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery Company, jednak w późniejszym okresie wycofał ją, Reuters donosił że związek z tym ma Chińskie Ministerstwo Handlu które zapobiegło zakupowi, Chiński minister zaprzeczył tego rodzaju pogłoskom. Pod koniec lutego 2010 roku General Motors ogłosił że ma zamiar zakończyć produkcję pod marką Hummer. Po wypełnieniu ostatniego zamówienia od firmy wynajmującej pojazdy ostatni Hummer H3 zjechal z linii produkcyjnej 24 maja 2010 roku.


Oryginalny Hummer został zaprojektowany przez AM General Corporation w całości należące do American Motors Corporation (AMC) i produkowany był fabryce mieszczącej się w miejscowości Mishawaka w stanie Indiana. W roku 1979 armia Stanów Zjednoczonych poszukiwała dostawcy nowego wielozadaniowego kołowego pojazdu wysokiej mobilności czyli „High Mobility Multi-Purpose Wheeled Vehicle” w skrócie „HMMWV”. Spośród czterech wykonawców firma AM General zaprojektowała całkowicie nowy pojazd spełniający oczekiwania wojska. W mniej niż rok dostarczono pierwszy prototyp, model produkcyjny zszedł z linii montażowej w kwietniu 1982 roku.


Po serii testów firma AM General otrzymała kontrakt na dostawę pojazdów armii Stanów Zjednoczonych, pojazdy produkowane były w całej gamie wersji i wyposażenia wojskowego. Pierwszy kontrakt o wartości 1,2 miliarda dolarów został zawarty w 1983 roku, zamówienie opiewało na 55 tysięcy egzemplarzy które mają być dostarczana od 1985 roku. Pierwszy model produkcji seryjnej zszedł z taśmy montażowej 2 stycznia 1985 roku, w późniejszym czasie kontrakt rozszerzono o dodatkowe 15 tysięcy samochodów.


AM General planowało wprowadzenie cywilnej wersji Humvee do sprzedaży w późnych 80-tych, auto posiadało by taką samą strukturę a także komponenty mechaniczne, wersje cywilne zostały by wykończone samochodową farbą połyskującą, a także posiadały by dodatkowe wyposażenie podnoszące komfort takie jak klimatyzacja, instalacja głośnikowa, system stereo czy drewniane wykończenie. Nabyciem modelu cywilnego zainteresował się również Arnold Schwarzenegger który zobaczył pojazd w konwoju wojskowym i również chciał zostać posiadaczem takiego auta. Na rynek cywilny pod marką Hummer auto weszło w 1992 roku modelem M998 Humvee.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu hummer?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Hummer jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Hummer. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt