Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Lincoln

lincoln

Lincoln Motor Company to amerykańska marka produkująca samochody luksusowe, została założona przez Henrego M. Lelanda w 1917 roku, ale już w 1922 została zakupiona przez Ford Motor Company. Marka Lincoln jest odpowiedzią ze strony Forda na markę Cadillac oferowaną przez konkurencyjny koncern General Motors. W chwili obecnej marka prowadzi sprzedaż głównie na terenie ameryki północnej oraz na bliskim wschodzie, w 2014 roku Ford wprowadził tę markę również na rynek Chiński, oficjalna sprzedaż prowadzona jest również w Korei Południowej oraz w Japonii.


3 grudnia 2012 roku, Ford zmienił nazwę działu Lincoln na The Lincoln Motor Company w celu lepszego odróżnienia od swojej marki. Jednocześnie Ford stworzył osobny dział stylistyki, rozwoju produktu a także sprzedaży wyłącznie dla Lincoln. Jednocześnie wraz ze zmianą nazwy firma wypuściła w następnych latach całą gamę nowych pojazdów. Pierwszym autem z nowej gamy była druga generacja modelu MKZ która trafiła do sprzedaży na początku 2013 roku.


W 2014 Lincoln rozpoczął ofensywę w Chinach wprowadzając na tamtejszy rynek dwa modele, średniego sedana MKZ oraz małego SUV-a MKC. Producent ma w planach stworzenie sieci dealerskiej tworzącej 60 punktów w 50 miastach na terenie Chin jednocześnie na ten rynek ma trafić 5 modeli firmy, wspomniany już MKZ oraz MKC a także MKX, duży SUV Navigator a także duży sedan Continental, a wszystko to ma się zdarzyć do 2016 roku. Dla Chińskich konsumentów zostanie również uruchomiony program „The Lincoln Way”, czyli wysoce wyspecjalizowane usługi dla klientów.


Aktualnie Lincoln posiada w swojej ofercie na rynku amerykańskim dwa sedany, modele MKS oraz MKZ, trzy auta typu crossover MKC, MKT oraz MKX oraz dwa SUV-y, modele Navigator oraz Navigator L. Prócz tego firma sprzedaje dwa rodzaje limuzyn oba bazujące na rozwiązaniach modelu MKT.

Warto też wspomnieć że firma Lincoln posiada bardzo długa historię związaną z dostawą oficjalnych limuzyn dla Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Historia ta zaczyna się wraz z modelem Lincoln K-Series który służył od roku 1939 aż do 1948, kolejnym modelem był Lincoln Cosmopolitan służący w latach 1950- 1965, najbardziej znany model to Lincoln Continental użytkowany od 1961 roku, to właśnie jadąc tym samochodem śmiertelnie trafiony został prezydent John F. Kennedy, auto to było następnie przerobione i z powodzeniem wykorzystywane do roku 1977.


Kolejny Continental został zakupiony w roku 1969 dla prezydenta Nixona, następna całkowicie spersonalizowana limuzyna została dostarczona w 1974 roku, było to auto mierzące 7 metrów, kuloodporne, jednostka napędowa miała pojemność 7,5 lita służyła aż do 1983 gdy została zastąpiona przez Cadillaca Brougham. Ostatnią limuzyną prezydencką Lincoln jak na razie jest wyprodukowany w 1989 model Lincoln Town Car zakupiony dla Georga H. W. Busha, kolejni prezydenci korzystają z budowanych na zamówienie limuzyn Cadillaca.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu lincoln?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Lincoln jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Lincoln. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt