Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Rover

rover

Rover to brytyjska marka samochodów działająca aż od 1883 roku. Początkowo, podobnie jak na przykład koreańska Kia, swoją działalność zaczynała od rowerów. To właśnie Rover wprowadził znany nam obecnie model rowerów o równej wielkości kołach i z łańcuchem przenoszącym napęd na tylne koło.


Nowe stulecie Rover przywitał już jako producent samochodów prezentując swój pierwszy model – dwuosobowy Rover 8. Pojawiły się też modele Rover 6, Rover 16/20, Rover 12. Później firma zajęła się także produkcją motocykli, ciężarówek, a także samochodów osobowych zaprojektowanych przez firmę Sunbeam. W czasie dwudziestolecia międzywojennego Rover wziął udział w brytyjskim programie zbrojeń produkując silniki lotnicze i ramy samolotów, wytwarzał też silniki do czołgów typu „Meteor”.


Po wojnie większa z dwóch fabryk znajdująca się w Solihull wznowiła produkcję samochodów osobowych i stała się matecznikiem Land Rovera. W 1948 roku zaprezentowano pierwszy model samochodu o nazwie Land Rover. Sukces odniosły też modele P5 i P6 napędzanych aluminiowym silnikiem V8.


Doświadczenie w produkcji limuzyn i umiejętność wytwarzania samochodów terenowych zaowocowały pierwszym samochodem zapewniającym możliwość jazdy w terenie bez konieczności rezygnowania z luksusu – mowa o Range Rover. Nadawał się zarówno do szybkiej jazdy na drodze jak i do jazdy w ekstremalnych warunkach drogowych, dlatego też był produkowany aż przez 26 kolejnych lat, ponieważ nieprzerwanie w tym okresie cieszył się bardzo dużym uznaniem wśród wielu fanów motoryzacji. Wprowadzono również wspaniały samochód Rover SD1, który jednak miał problem z jakością i niezawodnością, a wprowadzony pod koniec lat siedemdziesiątych program cięć uniemożliwił kontynuowanie prac nad tym modelem i ostatecznie zakończono jego produkcję, co w dalszej perspektywie okazało się bardzo trafną i dobrą decyzją.


Przez kolejne lata Land Rover stał się rozpoznawalną marką obejmującą terenowe modele takie jak Defender, Discovery, Freelander, Range Rover Sport i Range Rover Evoque.


Niezależnie od swoich sukcesów firma stale przechodziła od jednego koncernu do drugiego, firma została przejęta między innymi przez BMW, potem została sprzedana do Forda, który przekazał Land Rovera Phoenix Consortium, które utworzyło firmę MG Rover. Był to niestety początek końca marki. Na przykład wprowadzony w tym czasie model CityRover nie zdobył uznania i nic w tym dziwnego, ponieważ był bowiem słabo wyposażony, a przy tym stosunkowo drogi. Ostatecznie MG Rover ogłosił w 2005 roku bankructwo i wstrzymał produkcję. Majątek upadłej firmy przejęły chińskie koncerny. Obecnie firma Land Rover wraz z prawami do nazwy Rover jest w posiadaniu indyjskiego koncernu Tata Motors, który nie określił dokładnie jakie ma względem niej plany.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu rover?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Rover jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Rover. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt