Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Yugo

yugo

Yugo to nieistniejąca w obecnych czasach marka pojazdów serbskich (a wcześniej jugosłowiańskich). Marka ta jest znana szerzej jako Zastava. Firma została założona przed wybuchem II Wojny Światowej i początkowo jej głównym zadaniem była produkcja broni. Dopiero od 1953 roku główną specjalizacją stała się produkcja pojazdów mechanicznych. Siedzibą tej firmy była miejscowość Kragujevac.


Pierwszym powojennym pojazdem produkowanym przez firmę Yugo (Zastawa). W 1954 roku zdecydowano się na zakup licencji na produkcję Fiata 1400, Fiata 1900 oraz Fiata Campagnola. Na licencji Fiata produkowanych było bardzo wiele nowych pojazdów (Zastava 600, Zastawa 750, itp.). Jednym z najpopularniejszych aut tej marki jest Zastava Yugo 45 (Yugo Koral). Powstało wiele wersji tego pojazdu i był on nawet eksportowany do Stanów Zjednoczonych.


Późniejsze modele produkowane przez ten koncern to Yugo Skala 101 oraz 128, Yugo Florida, itp. W 2008 roku Fiat wykupił 70% własności firmy i w tym samym roku zakończono produkcję modeli Skala, Koral, Florida i Zastavy 10. Aktualnie rolę firmy Yugo/Zastava pełni firma Fiat Automobil Srbija.


Warto dodać, że marka Zastawa/Yugo to nie tylko pojazdy osobowe, ale również auta ciężarowe. W 1978 roku firma produkowała auta OM40/35 dzięki współpracy z firmą Iveco. W latach 90-tych XX wieku produkowano pojazdy znane pod nazwą Zastava Kamioni. Produkcja była dość spora, ale spała ze względu na wojnę w Jugosławii/Serbii.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu yugo?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Yugo jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Yugo. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt