Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Infiniti

infiniti

Infiniti jest marką produkującą luksusowe samochody należącą do Japońskiego koncernu Nissan. Oficjalny strat sprzedaży aut oznaczonych tą marką miał miejsce 8 listopada 1989 roku w Ameryce Północnej. W chwili obecnej marka posiada 230 salonów dealerskich zlokalizowanych w 15 krajach świata. Oficjalny start marki na terenie Japonii, czyli kraju z którego się wywodzi, miał miejsce w roku 2013, a pierwszym modelem który trafił do sprzedaży był napędzany hybrydowo warian Infiniti Q50 który pojawił się w salonach sprzedaży w 2014 roku, wersja z silnikiem spalinowym modelu Infiniti Q50 zachowała historyczną nazwę Nissan Skyline. Jednakże już w roku 1989, jeszcze jako Nissan Infiniti Q45, na rynku Japońskim zaistniała ta marka, model był w sprzedaży do roku 1996.


Modele marki Infiniti posiadały swoje odpowiedniki na Japońskim rynku pod marką Nissana. I tak model Infiniti G, w Japonii znany był jako Nissan Skyline, a wcześniej jako Nissan Primiera, model Infiniti M znany był jako Nissan Fuga, a wcześniej Nissan Leopard, Infinitz EX znany był jako Nissan Skyline crossover, natomiast model Infiniti Q45 jako Nissan Cima. Model Infiniti FX nie posiadał swojego odpowiednika na i nie był sprzedawany na rynku Japońskim.


W roku 2012 firma Infiniti przeniosła swoją siedzibę główną, która do tej pory znajdowała się w budynku Nissana w Jokohamie w Japonii do Hong Kongu, zmieniając też nazwę na Infiniti Global Limited, intencją tej zmiany było skupienie się na rynku Chińskim który zgodnie z przewidywaniami ma stać się największym rynkiem aut luksusowych na świecie. W połowie 2013 roku firma ogłosiła premierę swojego nowego modelu koncepcyjnego, Infiniti Q30, na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie, jest to uważane za zapowiedź jeszcze agresywniejszego wejścia w segment aut luksusowych. W roku 2013 nastąpiła również zmiana w oznaczeniu aut Infiniti od tej pory auta coupe i sedany będą oznaczane literą Q, natomiast SUV-y i crossovery literami QX natomiast numer który te litery poprzedzają będzie odpowiadał uplasowaniu auta w ofercie firmy. I tak sedan Infiniti M, oznaczony będzie jako Infiniti Q70, natomiast sedan Infiniti G, zastąpiony zostanie oznaczeniem Infiniti Q50, model Infiniti QX56, oznaczony zostanie jako Infiniti QX80, natomiast model Infiniti EX oznaczony zostanie jako Infiniti QX50.


Wraz z crossoverem model Infiniti QX60, do tej pory znanym pod oznaczeniem Infiniti JX35, firma rozpoczęła produkcję swoich aut również w fabrykach zlokalizowanych poza Japonią. W 2014 rozpoczęła się produkcja w miejscowości Xiangyang zlokalizowanej w Chinach jest to fabryka operowana przez joint-venture Nissana i Chińskiej firmy Dongfeng Motor. Produkcja ma zostać również rozszerzona o zlokalizowaną w Angielskim Sunderland fabrykę która produkować ma od roku 2015 model Infiniti Q30. Jednocześnie w kwietniu 2010 roku firma zaprezentowała nową linię sportowych samochodów zwaną Infiniti Performance Line lub w skrócie IPL, wraz z modelem koncepcyjnym Infiniti Emeg-e.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu infiniti?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Infiniti jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Infiniti. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt