Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Smart

smart

Smart to marka pojazdów osobowych produkowanych przez firmę znaną pod nazwą Smart GmbH. Pomysłodawcą tego pojazdu był przedsiębiorca szwajcarski Nicolas Hayek. Na początku lat 90-tych XX wieku udało mu się przekonać do swojego pomysłu firmę Daimler AG i na bazie tej współpracy powstała spółka o nazwie Mercedes-Swatch. Zdecydowano, że pojazd będzie oparty na pomyśle i rozwiązaniach Johanna Tomforde z 1972 roku. Niestety powstały pewne nieporozumienia i ostatecznie w 1994 roku powstała spółka GmbH. Siedzibą prezentowanej firmy odpowiedzialnej za produkcję modeli Smart jest miasto Boblingen w Niemczech, natomiast główna fabryka mieści się we Francji w Hambach. Firma Smart nawiązała w 2002 roku współpracę z firmą Barbus, która odpowiada za dostarczanie akcesoriów do wszystkich produkowanych modeli Smarta oraz za tworzenie projektów i wytwarzanie egzemplarzy specjalnych. Warto też wspomnieć o współpracy Smarta z japońską firmą Mitsubishi.


Jeśli chodzi o modele seryjne to produkowane są auta Smart Fortwo, Forfour oraz Roadster. Wersja Fortwo to auto segmentu A. Aktualnie produkowana jest jego trzecia generacja. Ten 3-drzwiowy hatchback posiada napęd na tylną oś oraz jest wyposażony w silnik 0.9 Turbo 90 KM lub 1.0 71 KM. Pojazd posiada miejsce dla kierowcy i jednego pasażera.


Wersja Forfour to 5-drzwiowy hatchback wyposażony w takie same jednostki napędowe, jak wersja Fortwo. Posiada również taki sam napęd. Od modelu Fortwo odróżnia go liczba miejsc (łącznie w aucie zmieszczą się 4 osoby) oraz mniejsza pojemność bagażnika.


Smart Roadster był produkowany w latach 2003-2005. Jak sama nazwa wskazuje był to 2-drzwiowy roadster lub roadster-coupe. Posiadał on półautomatyczną skrzynię biegów z 6 przełożeniami. Przenosiła ona moc silnika na tylny napęd. Auto posiadało miejsce dla kierowcy i jednego pasażera, a silniki 0.7 litra osiągały moc na poziomie 61-101 koni mechanicznych (w zależności od wersji).

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu smart?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Smart jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Smart. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt