Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Lada

lada

Lada (w Polsce znana jako Łada) jest marką należącą do Rosyjskiego przedsiębiorstwa produkującego samochody AvtoVAZ zlokalizowanego w Togliatti w okręgu Samarskim w Rosji. W latach 1970-2004 była to marka eksportowa samochodów sprzedawanych na radzieckim i rosyjskim rynku pod marką Żyguli lub Sputnik (dla aut z linii Samraskiej). Od roku 2004 również w Rosji samochody te produkowane są pod marką Lada. Pojazdy tej marki były szczególnie popularne w czasach sowieckich w krajach bloku radzieckiego.


W roku 1966 podpisano umowę z Fiatem na licencyjną produkcję Fiata 124, która ruszyła w kwietniu 1970 roku pod nazwą WAZ 2101 Żiguli, model ten produkowany był przez kolejne osiemnaście lat aż do roku 1988, doczekał się on odmiany kombi oznaczonej jako WAZ 2102 i produkowanej w latach 1971-1986. Konstrukcja oczywiście była rozwijana, dzięki czemu powstały kolejne modele takie jak Lada (WAZ) 2103, Lada (WAZ) 2104, Lada (WAZ) 2105, Lada (WAZ) 2106 i Lada (WAZ) 2107. Model ten w różnych wersjach do końca produkcji w roku 2012 ze sprzedażą ponad 20 mln egzemplarzy bez większy zmian jeżeli chodzi o design osiągnął największą sprzedaż na świecie.


Kolejnym znanym produktem zakładów Lada jest produkowany od 1977 roku model terenowy Lada Niva, oraz auto klasy kompaktowej Lada Samara która pojawiła się na rynku w 1984 roku. Po upadku Związku Radzieckiego w 1996 roku zaprezentowana została Lada (WAZ) 2110 w Polsce znana jako Lada 110 i model Lada Nadieżda z 1997 roku.

W roku 2008 rozpoczął się zakończony w 2014 roku proces przejmowania władzy nad Ladą przez połączone siły Renault oraz Nissana dzięki czemu rosyjska marka stała się częścią ich grupy, dołączając do czwartego pod względem sprzedaży aut producenta samochodów na świecie. Wraz z tym sojuszem Lada rozpoczęła przygotowania do wprowadzenie nowych modeli do gamy produkowanych przez siebie samochodów, które pojawić się mają na rynku już w 2016 roku do nich zaliczyć można koncepcyjne modele Lada Vesta oraz Lada XRAY.


Aktualnie produkowane są jeszcze kompaktowy samochód Lada Priora w czterech odmianach, sedan, hatchback, kombi i coupe, mniejsza Lada Kalina 2 w wersji kombi i hatchback, Lada Granta produkowana we współpracy z Renault oraz Lada Largus rodzina samochodów bazujących na Dacii Logan MCV oraz terenowa Lada Niva z napędem na 4 koła w wersjach 3 i 5 drzwiowych.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu lada?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Lada jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Lada. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt