Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

SsangYong

ssangyong

Firma SsangYong Motor Company to koreański producent pojazdów mechanicznych. Koncern ten specjalizuje się głównie w produkcji samochodów na rynek azjatycki. Początki tej firmy sięgają roku 1954, a początkowa nazwa to Hadonghwan Motor Company. Na początku główną specjalizacją firmy była produkcja pojazdów o przeznaczeniu terenowym, aut ciężarowych, a także autobusów. W 1977 roku nazwa uległa zmianie na Dong-A Motor, a w 1988 roku została ona przejęta przez Ssangyong Business Group i przyjęła swoją nazwę, która obowiązuje do dziś. Warto też wspomnieć o roku 1997, w którym firma przejęła bankrutujący brytyjski koncern - Panther Westwinds. Firma ta od 1991 roku współpracuje z koncernem Daimler-Benz. Dzięki temu niektóre pojazdy tej marki posiadają niemieckie podzespoły lub wręcz bazują na autach Mercedes-Benz. W 1999 roku firma Daewoo wykupiła ten koncern i przez krótki czas auta były sprzedawane jako Daewoo, ale ze względu na kłopoty finansowe od 2000 roku powrócono do marki SsangYong. Oczywiście firma stale się rozwija, a jej oferta obejmuje modele pojazdów terenowych, vanów, aut klasy wyższej oraz ciężarówek.


Do grona aut terenowych można zaliczyć między innymi model SsangYong Actyon. Ten kompaktowy crossover sięga swoich początków w roku 2005. Charakteryzuje się on dynamiczną, agresywną i sportową stylistyką. Wersja crossover jest wyposażona w 5 drzwi, natomiast pick-up to auto 4-drzwiowe. Za napęd odpowiadały silniki 2.0 oraz 2.3 litra o mocy 141 oraz 150 koni mechanicznych.


Ciekawym modelem jest też SsangYong Chairman czyli auto luksusowe produkowane od 1997 roku. Ten 4-drzwiowy sedan zaliczany do segmentu F posiada napęd na tylną oś. Jego silnik o mocy 220 koni mechanicznych generuje prędkość maksymalną na poziomie 230 km/h.


Oczywiście w ofercie tego koncernu można znaleźć wiele innych ciekawych pojazdów o różnym przeznaczeniu i dla różnych grup odbiorców.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu ssangyong?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam SsangYong jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie SsangYong. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt