Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

GMC

gmc

GMC jest marką należącą do koncerny General Motors, jest to amerykański producent samochodów skoncentrowany na produkcji ciężarówek, SUV-ów, pick-upów, autobusów, vanów. Siedziba GMC mieści się w Detroit w Stanach Zjednoczonych. Firma prowadzi sprzedaż na terenie Północnej Ameryki oraz Bliskiego Wschodu. Przedsiębiorstwo zostało założone przez Williama C. Duranta 16 września 1908 roku w 1909 roku przedsięwzięcie zostało zakupione przez firmę General Motors. Jako marka GMC Truck pojawiła się podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Nowym Jorku w roku 1912, w tym samym roku fabryki firmy opuściło 22 tysiące pojazdów, w roku 1996 firma zrezygnowała z dopisku „Truck” w nazwie w wyniku czego powstała marka GMC.


Od roku 1920, półciężarówki GMC oraz Chevroleta są praktycznie identyczne pod względem mechanicznym, różnią się jedynie grillami oraz tabliczkami z nazwą oraz minimalnymi zmianami występującymi na przestrzeni lat. Od roku 1955 do 1959 małe (ważące mniej niż 2 tony) auta GMC napędzany były widlastymi jednostkami V8 produkowanymi przez Pontiaca. Produkty GMC były pozycjonowane na rynek przedsiębiorstw i firm natomiast ich odpowiedniki ze stajni Chevroleta miały skoncentrować się na rynku prywatnym. W latach 1962 – 1972 większość aut GMC posiadała poczwórne przednie lampy natomiast ich klony ze stajni Chevroleta posiadały jedynie podwójne lampy. Od roku 1973 i wprowadzenia przez General Motors nowej „zaokrąglonej linii” aut produkty GMC i Chevroleta stały się jeszcze bardziej do siebie podobne.


W roku 1996 koncern General Motors połączył GMC z działem Pontiac by dać dealerom Pontiaca możliwość sprzedaży w swoich salonach również półciężarówek i SUV-ów, by mogli posiadać komplementarną ofertę do Chevroleta. O ile wiele aut GMC i Chevroleta jest pod względem mechanicznym identyczna to marka GMC jest pozycjonowana jako marka premium w przeciwieństwie do główno-nurtowej marki Chevrolet. Zyskowność marki pozwoliła jej przetrwać kryzys roku 2009 w czasie którego koncern General Motors przeszedł 11 reorganizacji, w czasie których zaprzestano produkcji aut marki Pontiac zaś pojazdy GMC zostały przeniesiona do salonów Buicka.


W roku 2007 firma zaprezentowała model GMC Acadia, jest to pierwszy w historii firmy SUV unibody, jego poprzednik bazujący na modelu GMC GMT-360, GMC Envoy zaprzestał być produkowany w roku 2009 a wraz z nim zamknięto zakłady firmy znajdujące się w Moraine w stanie Ohio. W roku 2009 firma GMC prezentuje model GMC Terrain, jest to średniej wielkości SUV bazujący na platformie GM Theta, model jest najmniejszym crossoverem produkowanym kiedykolwiek przez GMC, zastąpił on Pontiaca Torrent, będąc bliźniakiem modelu Chevrolet Equinox prócz tego w ofercie firmy znajdują się SUV-y GMC Yukon produkowany od 1992 roku oraz model GMC Yukon XL produkowany od 2001 roku.


W gamie producenta znajdziemy również takie modele jak produkowany od 1996 średniej wielkości pick-up GMC Sierra, oraz produkowany od 2004 roku pick-up GMC Canyon, jest to wersja GMC modelu Chevrolet Colorado, w ofercie firmy znajduje się również produkowany od 1996 roku van model GMC Savana.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu gmc?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam GMC jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie GMC. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt