Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Alfa Romeo

alfa romeo

Alfa Romeo, to włoski styl w sportowym wydaniu. Wszystko zaczęło się w 1906 roku kiedy to Alexandre Darracq niedaleko Mediolanu zaczął sprzedawać samochodu. Pod koniec 1909 roku niestety firma zaczęła rejestrować więcej strat niż zysków. Również mimo produkcji samochodów marki Darracq. Nazwa Alfa pojawiła się rok temu, kiedy zakład motoryzacyjny został wykupiony przez biznesmenów z Lombardii. Alfa to skrót od Anonima Lombarda Fabbrica Automobili.


Nazwa została rozszerzona w chwili przejęcia zakładów motoryzacyjnych przez Nicola Romeo. Kolejnym właścicielem stała się organizacja publiczna IRI. Największym wyróżnikiem firmy były silniki w układzie boxer.


W 1986 roku samochody marki Alfa Romeo zaczął produkować koncern Fiat. To również on wprowadził systemy oszczędnościowe, wycofując charakterystyczne silniki z produkcji. Chociaż Alfa Romeo produkowała nie tylko auta osobowe, ale również auta terenowe (Alfa Romeo Matta), a nawet trolejbusy, to jednak współcześnie koncern Fiata skupił się wyłącznie na samochodach osobowych.


Wśród popularnych modeli wymienia się między innymi Alfa Romeo MiTo, należący do aut klasy B. Model ten kojarzony winien być z Mediolanem i Turynem. W pierwszym mieście został on zaprojektowany, a w drugim istnieje jego linia produkcyjna. Stał się on konkurencją miedzy innymi do Mini One.

Reprezentantem Segmentu C jest Alfa Romeo Giulietta. Chociaż w planach model miał być nazwany Milano, czyli od włoskiej nazwy Mediolanu, to ze względu na zamknięcie fabryki w tym mieście, w ostatnich chwili padła propozycja nazwy Giulietta. Od 2010 roku, kiedy po raz pierwszy została zaprezentowana na Geneva Motor Show, przeszła kilkukrotny lifting. Po ostatnich zmianach wersja QV została przedstawiona z silnikiem benzynowym o mocy 240 KM. Dodatkowo postarano się w modyfikacji głowicy oraz układu dolotowego.


Dwumiejscowa sportowa Alfa Romeo 4C, jeszcze zanim na dobre ruszyła linia produkcyjna, wcześniej była zaprezentowana podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, pod nazwą Alfa Romeo 4C Concept. Założenia producenta zostały spełnione. W projekcie uwzględniono takie materiały jak włókno węglowe, czy też aluminium. Zapożyczono tutaj także z modelu Giulietta QV turbosprężarkę.

Do tej pory wiadomo jest o 4 sprzedanych egzemplarzach wśród polskich klientów.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu alfa romeo?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Alfa Romeo jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Alfa Romeo. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt