Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Jeep

jeep

Jeep to bez wątpienia znana na całym świecie amerykańska marka samochodów terenowych produkowanych przez przedsiębiorstwo Willys, a obecnie przez koncern Fiat Chrysler Automobiles.


Historia marki jest związana z pewnym przetargiem ogłoszonym przez Departament Obrony USA na konstrukcję i produkcję lekkiego samochodu terenowego ogólnego przeznaczenia z napędem na cztery koła. Do konkursu stanęło wiele projektów jednak najbliższy oczekiwaniom okazał się projekt firmy Willys-Overland i Departament Obrony skierował go do seryjnej produkcji. W ten sposób Willys MA i skierowany do produkcji Willys MB stał się podstawowym pojazdem amerykańskich sił zbrojnych przed wiele lat, szybko jednak armia amerykańska jak i cały świat ochrzciły go mianem „Jeep”. Do końca nie wiadomo dlaczego, istnieją co prawda trzy odmienne teorie co do pochodzenia nazwy, ale nikt nie wie, czy któraś z nich jest prawdziwa. Bezspornym faktem z kolei jest to, że stała się tak popularna, że jest często używana na określenie samochodów terenowych niezależnie od ich producentów, podobnie jak pieluszki pampers czy buty adidas.


Kilka lat później Willys zastrzegł nazwę „Jeep” jako markę i rozpoczął produkcję modeli cywilnych. Choć już wcześniej wyprodukowano model cywilny – był to Jeep CJ2A, CJ to skrót od Civilian Jeep. Kolejne modele, które pojawiły się w produkcji to Jeep Jeepster, Jeep CJ-3A, Jeep CJ-3B, Jeep CJ-5, Jeep CJ-6, Jeep Pickup i Jeep Willys Stadion Wagon. Przełomowym modelem był bez wątpienia zaprezentowany w 1962 roku Jeep Wagoneer/Grand Wagoneer/Cherokee (SJ). Było to duże kombi z napędem na koła tylnej osi lub opcjonalnie na obie osie. W tym czasie firma produkowała takie modele jak Jeep FC 150/170 Pickup, Jeep Gladiator/J-Series Pickup czy też Jeep Commando, które cieszyły się różnym powodzeniem w zależności od okresu.


Na początku lat 70. Jeep stał się częścią koncernu American Motors Corporation (AMC), który to wyszedł w 1976 roku z modelem CJ-7. Nie da się ukryć iż był to radykalnie zmodernizowany model, który odniósł ogromy sukces. AMC zaprezentował też modele Jeep CJ-8 Scrambler, Jeep Wagonerrt (XJ) (Produkowany w latach 1963-1991 jako 2 lub 4 drzwiowy SUV) i Jeep Cherokee (XJ) (Auto o nadwoziu SUV produkowane od 1984 do 2001 roku).


Kolejnym etapem w historii marki było jej przejęcie przez koncern Chrysler w 1987 roku. Mimo, że ceniono walory użytkowe Jeep’a serii CJ, to zaniechano jej produkcję z różnych powodów. Postanowiono wrócić do korzeni i więcej uwagi poświęcić komfortowi jazdy i użytkowania samochodu. Odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku było wprowadzenie do sprzedaży modelu Jeep Wrangler (YJ). Późniejsze modele to znane do dziś Jeep Grand Cherokee (ZJ), Jeep Grand Cherokee (WJ), Jeep Grand Cherokee (WK), Jeep Grand Cherokee (WK2), jak również Jeep Cherokee (XJ), Jeep Cherokee (KJ), Jeep Cherokee (KK), Jeep Cherokee (KL) oraz Jeep Wrangler (TJ), Jeep Wrangler (JK), Jeep Compass, Jeep Patriot, Commander (XK) i ostatni model Jeep Renegade (Auto zostało zaprezentowane na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2014 roku i jeszcze tego samego roku została rozpoczęta jego produkcja seryjna). Wiele z tych modeli jest obecnie w produkcji i sprzedaży.


Ponad 70 lat w branży dało marce Jeep pozycję niekwestionowanego lidera wśród producentów pojazdów terenowych o wiodących w swej klasie właściwościach drogowych i terenowych, a także jakości wykonania. Marka jest ceniona zarówno przez klientów jak i znawców samochodów za bezpieczeństwo, uniwersalność zastosowań i komfort nawet podczas wypraw na najtrudniejsze trasy, zarówno te szosowe jak i terenowe.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu jeep?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Jeep jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Jeep. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt