Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Daewoo

daewoo

Daewoo było południowo koreańską marką produkującą samochody osobowe. Firma została założona w 1982 roku, była częścią grupy Daewoo. W roku 2001 w wyniku problemów finansowych sprzedała większość swoich zasobów amerykańskiemu koncernowi General Motors, zmieniając jednocześnie nazwę na GM Daewoo. W roku 2011 marka została zastąpiona przez GM Korea.


Firma otrzymują nazwę Daewoo w roku 1982 gdy nad spółką kontrolę przejmuje grupa Daewoo, historia samego producenta sięga zaś roku 1937 gdy firma zostaje założona pod nazwą National Motor, w roku 1962 następuje kolejna zmiana nazwy, wtedy pojawiasię Saenara Motor sprzedająca model Datsun Bluebird PL310. Przedsiębiorstwo posiadał nowoczesne linie produkcyjne. W roku 1965 następuje kolejna zmiana właściciela, staje się nim koncern Shinjin Industrial firma zaś zmienia nazwę na Shinjin Motors, rozpoczyna się również współpraca z Toyotą.


W 1972 roku producent rozpoczyna współpracę z General Motors zawiązując joint venture pod nazwą General Motors Korea, zmieniając ją jednak w roku 1976 na Saehan Motor, pod tą nazwą firma znana jest do roku 1982 sprzedając takie modele jak Rekord czy Holden Torana, bazujący na Chevrolecie 1700.

Do roku 1996 produkowane auta bazowały na konstrukcjach General Motors, wszystkie modele Saehan przemianowano na Daewoo, model Maepsy został odświeżony i zaprezentowany na rynku jako Maepsy-Na. Zachowano serię Royale, firma dołożyła do niej takie modele jak Royale XQ oraz Royale Duke w 1982 roku, Royale Prince w 1983 roku oraz Royale Salon Super w 1986 roku. Powyżej serii Royale, plasowany był flagowy model firmy, Daewoo Imperial który pojawił się na rynku w 1989 roku, produkowany był do roku 1993.


W roku 1990 producent wprowadza na rynek model Espero, zaprojektowany przez znaną firmę włoską firmę Bertone, jest to początek długotrwałej współpracy z włoskimi projektantami. W roku 1991 do gamy sprzedawanych pojazdów dołącza model Tico. W roku 1992 kończy się współpraca w ramach join venture z koncernem GM, pozostawiając Daewoo Motors jako niezależną firmę. W 1994 roku firma rozpoczyna zakup drugiej generacji Hondy Legend która pod nazwą Arcadia zastępuje flagowy model Imperial.

Pierwszym w pełni samodzielnym produktem firmy jest model Lanos, został on zaprezentowany w 1996 roku, produkowany był w trzech wariantach nadwoziowych, czterodrzwiowym, trzy drzwiowym zwanym Romeo oraz pięciodrzwiowym zwanym Juliet, jest to pierwszy model z nowej rodziny. Za stronę stylistyczną odpowiadała włoska firma Giorgetto Giugiaro.


W roku 1997 do produkcji wchodzi model Nubira, za stronę stylistyczną odpowiada włoka firma I. DE.A Institute, a także zaprojektowany przez Giorgetto Giugiaro mniejszy model Leganza. W roku 1998 do gamy sprzedawanych samochodów dołącza doskonale znany model Matiz, zaprojektowany również przez studio Giugiaro. W roku 1999 producent przedstawia rozwojową wersję Leganzy, model Magnus. W 2001 roku Matiz, Lanos oraz Nubira otrzymują facelifting. W roku 2002 prezentowany jest model Kalos, mający zastąpić Lanosa. W związku z kłopotami finansowymi firma zostaje sprzedana koncernowi General Motors a w 2011 marka Daewoo całkowicie znika z rynku.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu daewoo?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Daewoo jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Daewoo. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt