Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Subaru

subaru

Początki japońskiej marki Subaru (nazwa w języku japońskim oznacza plejady, które zostały umieszczone w logo firmy) produkującej samochody osobowej sięga 1917 roku, kiery to jeden z pionierów japońskiej techniki lotniczej - Chikuhei Nakajima założył przedsiębiorstwo Nakajima Aircraft Company. Zakłady zasłynęły produkcją myśliwców i przez cały czas rozwijały się bardzo dynamicznie.


Pierwszy samochód tej firmy pojawił się dopiero w 1954 roku, kiedy to światło dzienne ujrzał prototyp samochodu osobowego pod nazwą P-1, rok później debiutował model Subaru 1500 (posiadał samonośne nadwozie, z niezależnym wahaczowym przednim zawieszeniem, natomiast zawieszenie tylne z resorami piórowymi z trzema piórami oraz tylny most napędowy). W wyniku problemów z dystrybucją wstrzymano produkcję samochodów i zajęto się produkcją autobusów, szybko jednak powrócono do produkcji aut i tak powstał kolejny model Subaru 360, który zmotoryzował Japonię. Był on produkowany w latach 1958-1971 i powstało aż 392 tysiące egzemplarzy tego modelu.


W zamyśle projektantów było stworzenie samochodu dla zwykłego obywatela co się udało. Posiadał on silnik o pojemności nieprzekraczającej 360 cm sześciennych. Lata sześćdziesiąte to przede wszystkim debiut modelu 1000 (produkowany w latach 1966-1969), który wyróżniał się poprzecznie montowaną jednostką napędową i napędem na przednie koła, a także pojawienie się modelu Subaru R-2 – następcy Subaru 360. Produkowany był on w latach 1969-1972, a ciekawostką jest fakt iż w późniejszym okresie projektanci modelu R2 oparli się stylistyką właśnie na tym modelu.


Na początku lat siedemdziesiątych pojawiło się pierwsze auto, które trafiło do masowej produkcji z napędem 4WD, mowa o Subaru Leone (produkowany w latach 1971-1994, a wszystkie pojazdy tego modelu miały montowane silniki typu bokser). Później pojawia się model Leone Station Wagon, moedel Subaru Rex (produkowany w latach 1972-1992 i był dostępny nie tylko w Japonii ale tez innych krajach np. Chile), który jest następcą modelu R2, a także model Subaru Brat – dwumiejscowy puckup z napędem 4x4 popularny wśród Amerykanów. Produkowany był w latach 1978-1993, a z ciekawostek należy nadmienić iż na rynku australijskim był dostępny pod nazwą Brunby. W latach osiemdziesiątych wyróżniły się następujące modele: minivan Subaru Domingo, Subaru Justy (produkowany w latach 1987-1994 – samochód subkompaktowy o nadwoziu hatchback), a także Subaru Legacy, który jest produkowany od 1989 roku, a którego piąta generacja jest produkowana do dziś.


Jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli marki Subaru jest model Subaru Impreza w wersji z turbodoładowanym silnikiem. Pojawił się on na początku lat dziewięćdziesiątych. Dzięki niemu Subaru zdobyło tytuł mistrza świata w klasyfikacji kierowców i konstruktorów, a także wygrywało w kolejnych latach w klasyfikacji producentów. Pojawił się także model Subaru SVX (produkowany w latach 1991-1996 – 2-drzwiowy 4-osobowy coupe z silnikiem typu bokser o nazwie EG33) oraz Subaru Vivio (produkowany w latach 1992-1998 auto z doładowanym mechanicznie silnikiem o pojemności 658 cm³. Następnym ważnym samochodem tamtych lat został Subaru Forester – SUV, który obecnie jest dostępny w czwartej generacji.  Pod koniec lat dziewięćdziesiątych rozpoczęto także produkcję w 1998 roku małego modelu – Pleo (auto było bezpośrednim następcą modelu Vivo).


W XXI wieku pojawiła się kolejna generacja Subaru Legacy B4, nowa Impreza, oferowana również w kultowej odmianie WRX STi, w 2005 roku zadebiutował także B9 Tribeca. W ostatnich latach Subaru rozpoczęło produkcję samochodów z napędem hybrydowym.


Modele Subaru, które są obecnie produkowane to Subaru BRZ, Subaru Dex, Subaru Exiga, Subaru Forester, Subaru Impreza (produkowany od 1992 roku), Subaru Impreza WRX STi (produkowany od 1997 roku), Subaru Justy, Subaru Legacy, Subaru Levorg (produkowany od 2014 roku), Subaru Liberty, Subaru Outback (crossover produkowany od 1995 roku), Subaru Pleo, Subaru Sambar (minivan produkowany od 1961 roku), Subaru Stella (produkowany od 2006 roku), Subaru Trezia (minivan produkowany od 2011roku) i Subaru XV (produkowany od 2011 roku – osobowy crossover stworzony na bazie płyty podłogowej Subaru Impreza 4 generacji).

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu subaru?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Subaru jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Subaru. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt