Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Daihatsu

daihatsu

Daihatsu jest japońską marką samochodów osobowych. Firma jest najstarszym japońskim przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją samochodów. Producent jest znany głównie z produkcji gamy mniejszych miejskich samochodów osobowych oraz aut terenowych. Siedziba firmy mieści się w miejscowości Ikeda w prefekturze Osaka w Japonii.


Firma została sformowana w 1951 roku jako następca Hatsudoki Seizo Co. Ltd założonej w 1907 roku w wyniku restrukturyzacji spółki. W latach 60-tych firma rozpoczyna sprzedaż eksportową gamy swoich samochodów do Europy niestety bez większych sukcesów aż do lat 80-tych. Od roku 1992 na terenie Ameryki Północnej dystrybucję rozpoczynają salony Toyoty. W Japoni natomiast wiele modeli Daihatsu znane jest również pod nazwą kei. W 1996 roku powstaje osobny dział firmy pod nazwą Daihatsu Diesel Motor Manufacturing Company który zajmuje się produkcją silników okrętowych oraz generatorów diesla. W styczniu 2011 roku firma Daihatsu zapowiada wycofanie się z rynków Europejskich do roku 2013, spowodowane jest to umacnianiem się jena co sprawia że sprzedaż eksportowa nie przynosi spodziewanych zysków. W związku z kryzysem finansowym Europejska sprzedaż firmy spadła z 58 tysięcy egzemplarzy w 2007 roku do 12 tysięcy w roku 2011.


Daihatsu posiada długa tradycję związaną z napędem elektrycznym i hybrydowym . Pierwszymi z takich pojazdów były z pewnością wózki elektryczne wykorzystywane podczas targów Expo w Osace w 1970 roku, a także wózki golfowe oraz samochody użytkowe, takie chociażby jak model DBC1, takim autem jest również elektryczna wersja modelu Fellow Max, Kryzys paliwowy roku 1973, spowodował większe zainteresowanie tego rodzaju projektami w związku z tym firma Daihatsu zaprezentowała na Targach Motoryzacyjnych w Tokio w 1973 roku napędzanego silnikiem o mocy 550W elektrycznego trójkołowca, model TR-503E, a także prototyp samochodu elektrycznego BCX-III. Kolejne samochody elektryczne prezentowane były przez cały okres lat 70-tych aż do roku 1979 i Targów Motoryzacyjnych w Sydney a także wstąpienia firmy do Japońskiego Stowarzyszenia Elektrycznych Pojazdów PREET z elektryczną wersją samochodu Max Cuore.


W chwili obecnej hybrydowa technologia firmy zwana jest Daihatsu Mild Hybrid System i stosowana głównie w takich modelach jak Atrai oraz Hijet Hybrid-IV.


Aktualnie w ofercie firmy można spotkać takie modele jak: produkowany od 1980 roku model Daihatsu Cuore, produkowany od 2005 roku model Daihatsu Esse, produkowany od 1980 roku model Daihatsu Mira, produkowany od 1999 roku model Daihatsu Mira Gino, produkowany od 2006 roku model Daihatsu Sonica, produkowany od 2004 roku model Daihatsu Trevis, produkowany od 1998 roku model Daihatsu Sirion, produkowany od 2000 roku model Daihatsu Altis, produkowany od 1997 roku model Daihatsu Terios, produkowany od 1998 roku model Daihatsu Terios Kid, produkowany od 1981 roku model Daihatsu Atrai, produkowany od 1995 roku model Daihatsu Move, produkowany od 2008 roku model Daihatsu Move Conte, produkowany od 2004 roku model Daihatsu Move Latte, produkowany od 2003 roku model Daihatsu Tanto, produkowany od 2006 roku model Daihatsu Materia, produkowany od 2003 roku model Daihatsu Xenia, produkowany od 1970 roku model Daihatsu Delta, produkowany od 1960 roku Daihatsu Hijet.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu daihatsu?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Daihatsu jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Daihatsu. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt