Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Aixam

aixam

Aixam jest innowacyjną marką samochodów wywodzącą się z francuskiej spółki akcyjnej Aixam-Mega .S.A. Marka Aixam dotyczy wyłącznie samochodów osobowych, natomiast pod nazwą Mega zarezerwowana jest produkcja samochodów dostawczych i transportowych.


Firma motoryzacyjna postanowiła uderzyć w dwie nisze. Początkowo przymierzyła się jedynie do utworzenia linii pojazdów microcar. W czym rzeczywiście odnieśli bardzo duży sukces. Ponieważ w chwili obecnej zajmują ponad 30% tego charakterystycznego rynku. Drugą niszą, którą obecnie się zajmują to samochodu oparte na technologii elektrycznej.


Aby zrozumieć powód produkowania właśnie mikrosamochodów, warto wrócić do początków firmy. Spółka założona w 1983 roku, na początku skupiała się wyłącznie na produkcji wózków elektrycznych. W następnym już roku przymierzono się do zaprojektowania i wyprodukowania pierwszego auta. Udało się im. W 1992 roku marka Aixam zyskała również charakter sportowy. Jednak czas pokazał, że te modele o wiele lepiej będą się sprawdzać jako niewielkie samochody dostawcze.


Obecnie klienci mogą wybierać pomiędzy Liniami Compact, Coupè, a także Break. Wśród nich wymienić można modele Crossline Premium, Crossover Premium, bądź też City Premium. Na wybrane samochody wystarczają z powodzeniem prawo jazdy kategorii AM, B1, oraz oczywiście B.


Jazda za 1 Euro na każde 100 kilometrów? Czyżby to było jedynie marzenie? Okazuje się, że jest to możliwe dzięki nowej linii samochodów marki Aixam. Na pomysł stworzenia samochodów elektrycznych spółka wpadła po wchłonięciu w swoją strukturę firmy NICE Car Company, która specjalizowała się typowo produkcją pojazdów o elektrycznym napędzie. Obecnie ekologiczni i oszczędni kierowcy mogą wybierać pomiędzy e City Pack, e Coupe S, e Coupe GTI, e Coupe Premium, e Coupe Techno, oraz e City S.


Jeśli nie chcesz wydawać bardzo dużo na benzynę, wystarczy Ci miejsca na dwie osoby, to ta marka została stworzona z myślą o Tobie. Funkcjonalność, prostota i elegancki styl, to wszystko w jednym mieści sobie właśnie marka Aixam.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu aixam?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Aixam jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Aixam. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt