Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Nissan

nissan

Marka Nissan jest Japońskim producentem samochodów osobowych, siedzibą firmy jest miejscowość Nishi-ku, Yokohama, Japonia. Od roku 1999 firma jest częścią stowarzyszenia Renault-Nissan, partnerstwa między Nissanem a Francuską firmą Renault. W roku 2013 Renault posiadał 43,4 procenta akcji Nissan z prawem głosu, natomiast Nissan posiadał 15 procent udziałów francuskiego koncernu lecz bez prawa głosu. Grupa Nissan Motor sprzedaje auta pod markami Nissan, Infinity oraz Datsun.


Nissan w chwili obecnej jest szóstym co do wielkości producentem samochodów osobowych na świecie, wyprzedzają go takie firmy jak, Toyota, General Motors, Volkswagen Group, Hyundai Motor Group oraz Ford. Jeżeli jednak policzyć liczbę produkowanych aut łącznie z będącym w stowarzyszeniu Renault to razem firmy te uplasowały by się na czwartej pozycji na świecie. Nissan jest również najlepiej sprzedającą z japońskich marek w takich krajach jak Chiny, Rosja czy Meksyk.


Firma Nissan swoimi początkami sięga roku 1934, chociaż nazwa ta była również wykorzystywana wcześniej na seryjnych samochodach osobowych produkowanych przez Nissan pojawia się dopiero w roku 1983, wraz z rokiem 1984 pojawia się jednocześnie z wykorzystywaną do tej pory marką Datsun, natomiast od roku 1985 całkowicie ją zastępuje.


W ofercie firmy można było znaleźć szereg małych aut produkowanych w ramach joint-venture z innymi Japońskimi producentami, takimi jak Suzuki czy Mitsubishi. Od roku 2013 wraz z Mitsubishi firma rozwija wspólny projekt Nissan DAYZ / Mitsubishi eK Wagon. Takie projekty nie są rzadkością i jeżeli chodzi o tego producenta to rozwijał je wspólnie z takimi producentami jak Mazda, Subaru, Suzuki i Isuzu.

W Chinach firma nawiązała współpracę z lokalną Dongfeng Motor Group tworząc wspólnie Nissana Livina Genesis, pierwszy z gamy średnich samochodów rodzinnych. W roku 2011 marka wypuszcza na rynki Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku Nissana NV-Series, a także tworzy pod markę nazwaną Nissan Commercial Vehicles która zajmuje się produkcją aut użytkowych, vanów, pick-upów i samochodów flotowych przeznaczonych na rynki ameryki północnej i Meksyku. W roku 2013 forma prezentuje SUV-a o nazwie Qashqai auto ma premierą w Południowej Afryce.


Oprócz standardowych aut z silnikiem spalinowym producent od wielu lat rozwija również auta z alternatywnymi rodzajami napędu, pierwszym takim autem był zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles w 1997 roku, zasilany bateriami elektrycznymi model Nissan Altra, kolejnym był zaprezentowany w 2009 prototyp EV-11 bazujący na modelu Nissan Tiida. W roku 2010 firma prezentuje model Nissan LEAF, pierwszy przeznaczony do masowej produkcji na światowy rynek samochód elektryczny. Do roku 2014 Nissan LEAF jest najlepiej sprzedającym się autem elektrycznym na świecie z liczbą sprzedanych egzemplarzy na poziomie 100 tysięcy sztuk.


W listopadzie 2013 roku Nissan zapowiada kolejną generację aut elektrycznych wraz z modelem Nissan e-NV200. Produkcja modelu rozpoczęła się w 2014 roku w Barcelonie. Do roku 2017 firma planuje dodać do swojego portfolio dwa kolejne w pełni elektryczne samochody.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu nissan?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Nissan jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Nissan. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt