Nieważne jakiego samochodu szukasz, bo... U nas go znajdziesz! Zacznij sprzedawać


  • Podkategorie
  • Parametry
Skasuj filtry

Cena

Rok produkcji

Przebieg

Skrzynia biegów

Moc silnika

Pojemność silnika

Rodzaj paliwa

Filtr cząsteczek stałych

Napęd

Kolor nadwozia

Typ nadwozia

Liczba miejsc

Lokalizacja

Kraj pochodzenia

Stan

Historia samochodu

Inne

Zapisz filtry

Citroen

citroen

Citroen jest francuską marką, największym francuskim producentem samochodów, firma od roku 1976 jest częścią grupy PSA Peugeot Citroen. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1919 roku przez francuskiego przemysłowca Andre-Gustave Citroen, żyjącego w latach 1878-1935, firma była jednocześnie pierwszym przedsięwzięciem spoza Stanów Zjednoczonych które zajęło się produkcją samochodów na masową skalę a także pionierem w tworzeniu sieci dystrybucji i serwisu dla swoich samochodów. W przeciągu 8 lat firma została największym producentem samochodów w Europie oraz 4 na świecie.


Andre-Gustace Citroen zaprezentował pierwszy poza Stanami Zjednoczonymi system przemysłowej produkcji samochodów, oparty on został o techniki rozwinięte podczas masowej produkcji uzbrojenia dla armii francuskiej walczącej w I Wojnie Światowej. W roku 1924 Citroen wyprodukował pierwszy europejski samochód posiadający karoserię wykonaną w całości zestali był to model B10. W roku 1934 Citroen zyskał miano innowacyjnego ze względu na wprowadzenie do produkcji modelu Traction Avant, auto to było nie tylko pierwszym masowo produkowanym samochodem z napędem na przednie koła ale także pierwszym posiadającym jednorodną karoserię bez ramy do której przymocowane były by elementy mechaniczne.


W 1954 roku Citroen zaprezentował pierwsze system samopoziomującego się hydraulicznego zawieszenia, następnie w roku 1955 producent zaprezentował rewolucyjny model DS. posiadający hamulce tarczowe. W roku 1967 Citroen zaprezentował w kilku modelach obrotowe światła, pozwalające na zwiększenie widoczności na drogach. Auta tego producenta otrzymały szereg nagród krajowych oraz międzynarodowych w tym trzy tytuły Europejskiego Samochodu Roku, otrzymały je modele Citroen GS w roku 1971, Citroen CX w roku 1975 a także Citroen XM w roku 1990. Drugie lub trzecie miejsce w tym konkursie zdobyły takie modele jak Citroen SM w 1971 roku, Citroen AX w 1988 roku, Citroen ZX w 1992 roku, Citroen Xantia w 1994 roku, Citroen C3 w 2003 roku, Citroen C4 w 2005 roku oraz Citroen C4 Picasso w 2007 roku.


Citroen posiada również znakomitą kartę jeżeli chodzi o sporty motorowe, jest jednocześnie jedynym producentem samochodów który posiada wygrane w trzech różnych oficjalnych mistrzostwach Międzynarodowej Federacji Samochodowej, posiada na swoim koncie pięć zwycięstw w World Rally Raid Championship, osiem w World Rally Championship, oraz jedno w World Touring Car Championship.

Firma sprzedaje swoje pojazdy na rynku Chińskim od 1984 roku, jest to jeden z głównych rynków dla tego producenta, obsługiwany w większości przez przedsiębiorstwo joint-venture Dongfeng Peugoet-Citroen. W 2014 roku gdy koncern PSA Peugeot Citroen miał problemy finansowe Dongfeng Motor Corporation zostało jednym z współwłaścicieli przejmując 14 procent udziałów firmy.


Aktualnie producent w swojej ofercie posiada szereg modeli i tak w segmencie A są to modele C-Zero, C1 oraz C1 II, w segmencie B modele C2 oraz C3 II w segmencie C modele C4 sedan, C4II oraz C-Elysee, w segmencie D producent posiada model C5 II, w segmencie I markę reprezentują modele C-Crosser oraz C4 Aircross natomiast w segmencie K modele, C3 Picasso, C4 Picasso, C4 Grand Picasso oraz C8.

Czy na portalu Po Samochód mogę dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu citroen?

Dodawanie ogłoszenia sprzedam Citroen jest w pełni darmowe dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Dodaj ogłoszenie Citroen. Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund!

Pytania? Zadzwoń do nas już teraz +48 555 888 777
lub wyślij e-mail na kontakt@posamochod.pl

Kontakt